1 cze 2015

Dzień dziecka... Szkolenie Life Fitness Academy w zakresie doradztwa i zarządzania - moja opinia

Witajcie kochani :) 

źródło: Internet
Na samym początku chciałabym Wam życzyć wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! Nieważne, ile mamy lat, czym się zajmujemy na co dzień - dzieckiem jesteśmy zawsze :) Życzę Wam, abyście nie brali życia zbyt serio, częściej się śmiali i czerpali radość z drobiazgów, bo właśnie na tym polega urok i piękno naszego życia. Nie komplikujcie - upraszczajcie! I pozwólcie, aby wasze wewnętrzne dziecko dało czasem o sobie znać ;) 

Dzisiaj chciałabym nawiązać do szkolenia, w którym miałam przyjemność uczestniczyć w miniony weekend. Pewnie niektórzy z Was wiedzą, że pracuję jako instruktorka Spinning® na siłowni. Praca instruktora opiera się głównie na kontaktach międzyludzkich - i chwała Bogu za to! :) Praca z drugą osobą jest niewyczerpanym źródłem inspiracji - można spotkać wiele, bardzo wiele wspaniałych osób, które odcisną piętno w naszym serduszku :) To, co sprawia mi największą frajdę - to przede wszystkim znajomości, które udało mi się zawrzeć podczas wspólnych treningów! Poznałam i wciąż poznaję niesamowite osoby, które mają podobne cele do moich, które lubią spędzać czas w sposób aktywny, co nie tylko wpływa na poprawę ich sylwetek, ale przede wszystkim wpływa na sposób ich bycia! 

Każda osoba, to inna historia. Jestem wdzięczna, że dajecie mi możliwość poznawania Waszych historii - w końcu bez Was nie byłabym w tym miejscu! Dziękuję <3

Praca w usługach wiążę się z koniecznością ciągłego rozwoju, podnoszenia swoich kwalifikacji i kompetencji. Dlatego też coraz częściej sięgam po książki psychologiczne oraz literaturę, która ma na celu doskonalić moją osobowość. Ważne jest również środowisko, w którym na co dzień przebywamy bądź pracujemy. Cieszę się, że moi pracodawcy mają świadomość, że zespół wciąż należy stymulować do dalszego wzrostu - w końcu jakość świadczonych przez nas usług bezpośrednio wpływa na nasze spełnienie zawodowe. 

W miniony weekend uczestniczyłam w szkoleniu organizowanym przez Life Fitness Academy. Spotkanie na temat doradztwa oraz zarządzania prowadziła Małgorzata Burdziełowska. Słów klika o prelegentce ;) Przepiękna kobieta z ogromną wiedzą oraz doświadczeniem w branży fitness (Gosia również jest instruktorką oraz trenerem personalnym). Doskonale wiecie, jak ważne jest pierwsze wrażenie, prawda? Ja szczególnie cenię sobie ludzi, którzy z uśmiechem idą przez życie, szybko nawiązują pozytywne i partnerskie relacje. Nie zawiodłam się - Gosia wprowadziła przyjacielską atmosferę (nie czułam się jak na tureckim kazaniu), przy okazji zachowując profesjonalny charakter spotkania. Sztuka trudna, jednak jak widać możliwa. Ogromny plus za to :)

Materiały szkoleniowe i certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

Samo szkolenie trwało około 8 godzin i składało się z wykładu oraz części praktycznej. Z pewnością wiecie, jakie bywa to frustrujące - ktoś oferuje Ci idealne rozwiązania, sypie ripostami jak z rękawa, a Ty zdajesz sobie sprawę, że nawet jak wypowiesz to samo zdanie, to nie wywiera ono aż tak piorunującego wrażenia? Ja lubię szkolenia, podczas których mam okazję zdobyć wiedzę oraz ją zweryfikować. Tak właśnie było w tym przypadku - Gosia przedstawiała nam techniki oraz dała możliwość wykorzystania nowopoznanych rozwiązań podczas symulowanych rozmów. Co więcej, każdy uczestnik otrzymał feedback, dzięki czemu wiemy nad czym musimy popracować, a co było w porządku. 

Podobały mi się również liczne ćwiczenia rozwojowe, które z wielką chęcią wykonam - każda okazja jest dobra, by zastanowić się nad sobą i swoim postępowaniem. W jaki sposób robię niektóre rzeczy? Co mogę zrobić, aby osiągać lepsze wyniki? Co robię dobrze? Czego od siebie samej wymagam - kocham takie zadania! Pobudzają one kreatywność oraz "zmuszają" nas do krytycznego podejścia do swojej osoby. Wiemy doskonale, że o wiele łatwiej wytknąć błąd drugiej osobie. Kiedy jednak dochodzimy do krytyki własnej osoby, o wiele trudniej wskazać wady i zalety. Dobre, rozwojowe ćwiczenie. Warto poświęcić trochę czasu i zastanowić się nad powyższymi zagadnieniami. 

Reasumując, szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób pracujących w branży fitness. Jednak ja chciałabym zwrócić uwagę na uniwersalność przekazywanych treści. Tak naprawdę rozwiązania, które proponowała nam Gosia podczas szkolenia, możemy spokojnie stosować w kontaktach z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Są to powszechne mechanizmy, które zapewniam, większość z Was stosuje w sposób intuicyjny:) Dobrze jest jednak posłuchać osób, które znają się na rzeczy ponieważ uświadamiają nas, że pewne wzorce zachowań są jak najbardziej pożądane oraz powszechnie akceptowane. 

Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, miałam okazję przetestować oraz zweryfikować zdobyte umiejętności oraz nauczyłam się, jak potężną moc ma dobrze sformułowane i zadane pytanie :) Jestem jak najbardziej na tak, i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu uczestnictwo w tego typu warsztatach. Pamiętajcie, że życie to ciągła nauka - sytuacje, z którymi przychodzi nam się zmierzyć wymagają od nas reakcji. 

Ściskam mocno i życzę dużo uśmiechu! 

Ważne: wpis nie jest artykułem sponsorowanym :) Chciałam podzielić się z Wami moimi wrażeniami na temat szkolenia :)3 komentarze:

  1. Tobie też najlepszego, choć spóźniona jestem :*
    kolejny punkt ''co zrobić w życiu'' odhaczony! :)
    BTW. pieknie wyglądasz!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, gratuluje i to na pewno przeżycie, które też bym chciała przeżyć :D

    OdpowiedzUsuń

Napisz, co sądzisz