3 sty 2016

Jak wytrwać w swoim postanowieniu?

Nowy Rok, nowe postanowienia, nowe szanse i możliwości. Co tak naprawdę powstrzymuje Cię przed zrealizowaniem swojego celu?
A może jeszcze nie sprecyzowałaś, czego tak naprawdę chcesz? Może i kołacze się w Twojej głowie niewyraźna wizja Twojej przyszłości, ale ewidentnie brak szczegółów.
Brak konkretnego planu najczęściej stoi na drodze spełnieniu. 
Zadbaj o wyraźną, szczegółową wizję. Określ dokładnie, czego Ci potrzeba. Opisz, jak się będziesz czuła po osiągnięciu swoich zamierzeń, nazwij wszystkie uczucia, jakie będą Ci towarzyszyły. Wprawiaj się w ten stan emocjonalny, umacniaj pozytywne myśli i nie odpuszczaj! 
Zobacz, codziennie masz NOWĄ szansę, by zacząć żyć zgodnie ze SWOIMI zasadami. Wystarczy, że spiszesz swój "regulamin", dokładnie zaplanujesz, czego tak naprawdę chcesz.


Zastanawiasz się, dlaczego innym się udaje, a Tobie nie?
Odpowiedź jest prosta - ponieważ SAMA nie dałaś sobie szansy. 
Uwierz mi, że człowiek, który posiada wystarczającą dawkę motywacji i determinacji jest w stanie osiągnąć bardzo wiele. Tak naprawdę granice wyznaczają nam nasze własne wyobrażenia i przekonania. 

Brakuje Ci inspiracji? Rozejrzyj się, ilu wokół Ciebie wartościowych ludzi, którzy na co dzień walczą o realizację swoich marzeń! Przestań stać w miejscu i narzekać, że Twoje życie nie wygląda, jakbyś sobie tego życzyła. Zacznij walczyć o swoje i pamiętaj, by zawsze sięgać po więcej! 

Ucz się od osób, które wiedzą więcej od Ciebie. Wyciągaj wnioski i ulepszaj istniejące już rozwiązania. Nie musisz do wszystkiego dochodzić sama, skorzystaj z wiedzy, która już jest dostępna - oszczędzisz mnóstwo czasu!

Jeszcze jedna rada - szukaj przyjemności i nie zrażaj się każdym kolejnym niepowodzeniem. Upadniesz milion razy, ale ważne byś była na tyle silna, by znów wstać. 

Wielcy ludzie COŚ osiągnęli, bo nie bali się ryzyka poniesienia porażki. Większość ludzi z kolei wybiera poczucie bezpieczeństwa i nie zmusza się do opuszczenia strefy komfortu. 

Ja wierzę w potencjał człowieka, wierzę w swój potencjał. Codziennie umacniam swoją postawę - nazwiesz mnie bezczelną, arogancką, zbyt pewną siebie? 

Lekcja kolejna - NIGDY nie dogodzisz wszystkim, ludzie zawsze będą mieli swoje zdanie. Nasuwa się teraz następujące pytanie: czy Ci wszyscy ludzie przeżyją za Ciebie Twoje życie? I don't think so. Filtruj więc wszystkie informacje, które do Ciebie docierają. Uwzględniaj konstruktywną krytykę, daj sobie pomóc - nikt nie jest bowiem samowystarczalny i nieomylny. 

***
Jutro pierwszy poniedziałek nowego roku, czyż to nie idealna okazja, by zacząć pisać siebie od nowa? :) 


4 komentarze:

 1. Postanowienia z tamtego roku zrealizowałam w 90% były i te łatwiejsze i te trudniejsze ale się udało. Jak to zrobiłam? Bez filozofowania i zastanawiania się a czy mi się uda a czy nie. Postanowienie-plan działania-realizacja. Dziecinie proste, a ludzie to utrudniają!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze powiedziane, każdy znajdzie w tym wpisie kilka wskazówek dla siebie. Sama mam kilka postanowień na nowy rok i póki co całkiem dobrze mi idzie z ich realizacją. Mam nadzieję, iż nie skończy się u mnie ta przemiana po kilku tygodniach, a dotrwam cały rok :)

  pozdrawiam, życzę udanego tygodnia i wytrwałości w postanowieniach! Sara z
  www.befitandsexystudentlife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zacznij walczyć o swoje i pamiętaj, by zawsze sięgać po więcej! "
  W 100% zgadzam się z tym. Nie można czegoś osiągnąć, spocząć na laurach i więcej nic nie robić. Uważam, że trzeba iść za ciosem. Dalej walczyć i nie poddawać się, by pokonać kolejny szczebel.

  pomau-nolimits.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Motywacja to największy problem. Nigdy nie mogłem zabrac się za samodzielny trening. Nie wiedziałem jak, ile i gdzie ćwiczyć. Więc zapisałem się na trening indywidualny wrocławskiego trenera... Poelcam wszystkim, którzy maja podobny problem.

  OdpowiedzUsuń

Napisz, co sądzisz