16 lut 2016

Eventy, Spinning i czy warto w ogóle ćwiczyć?

Bardzo się cieszę, gdy pojawia się okazja, aby pokazać większej grupie osób, czym jest Spinning. Zazwyczaj, gdy mówię o moich zajęciach, to niektórzy sceptycy komentują: ale jak to tak, przez godzinę w jednym miejscu?
Trening na rowerach stacjonarnych, przez jednych uważany za zbędny, dla innych ludzi jest uzależniającą formą aktywności. 
Podstawowa zasada, do której należy się zastosować: nie udziwniaj na siłę. Nie ma takiej potrzeby. Jest to naprawdę prosty do nauczenia się trening, nie ma konieczności wymyślania skomplikowanych układów. Pamiętam doskonale moją frustrację, gdy nie potrafiłam nadążyć za zmieniającym się układem rąk na kierownicy. Podczas treningu chciałam skupiać się tylko i wyłącznie na sobie bądź po prostu dobrze się bawić, nie myśląc o niczym. W efekcie na niektórych zajęciach doprowadzały mnie do szału ciągłe komendy instruktora. 
Ma być prosto, łatwo i przyjemnie. 
Skupiasz się na sobie, dlatego też Spinning nazywany jest czasem "indywidualnym treningiem w grupie". Tak naprawdę to Ty decydujesz o intensywności! Ja mogę dać Ci wskazówki, jednak doskonale wiesz, że to Ty dokonujesz ostatecznego wyboru. 

***
Wracając do meritum, w piątek miałam przyjemność poprowadzić króciutki pokaz.
To naprawdę wyzwanie "upchnąć" esencję programu Spinning w 7 minut :DMam nadzieję, że udało mi się pokazać choć odrobinkę mojego świata. Chciałabym też, żeby ludzie otwierali się na nowe doświadczenia i próbowali czegoś innego :) 
Większości osób po prostu brakuje bodźca do działania. Tak naprawdę noszą głęboko w duszy pragnienie zmian, jednak brak im impulsu, aby wziąć się do roboty. 
Tak naprawdę wszystkie eventy, podczas których mamy okazję prezentować naszą "ofertę", mają na celu przede wszystkim zachęcić ludzi do pracy nad sobą. Na zmiany nigdy nie jest za późno!
Jeżeli Ty również nosisz się z zamiarem "wzięcia się za siebie", nie czekaj! Nie żałuj podjęcia decyzji - w końcu chodzi o Twoje zdrowie, sprawność oraz dobre samopoczucie :)
Na pewno są wokół Ciebie osoby, które chętnie służą pomocą. Czasem wystarczy poprosić i wysłać prosty komunikat :) 

Powodzenia!

Zdecydowanie moja fota wieczoru - to zacięcie na twarzy :D

2 komentarze:

  1. jasne, że warto ćwiczyć :) :) odkąd zaczęłam regularnie się ruszać jestem dużo bardziej wesoła, energiczna i po prostu więcej mi się chce a nie ciągłe rutynowe z pracy do pracy, spać i tyle... teraz jest o wiele lepiej :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie! :) U mnie jeszcze wygrywa poczucie, że nie zmarnowałam dnia i zrobiłam coś dla samej siebie! :)

      Usuń

Napisz, co sądzisz