2 mar 2014

Jak zacząć?

Wciąż powtarzasz sobie, że od jutra się odchudzasz/ograniczasz słodycze, albo zaczynasz ćwiczyć? 
Masz wolę walki, jednak kolejne dni weryfikują, że tak naprawdę nie możesz znaleźć w sobie na tyle siły, by konsekwentnie realizować swój plan?

Zmień myślenie - kiedy sobie coś nakazujesz, z reguły dzieje się zupełnie na odwrót. Nie potrafimy trzymać się restrykcyjnych reguł, które sami sobie narzucamy.

Postaw na zmianę jakościową - naucz się wybierać to, co dla Ciebie najlepsze. 

Przykładowo; nie przechodź na dietę lecz zmień nawyki żywieniowe. Uwierz mi, że nie musisz się głodzić, by uzyskać zadowalające rezultaty.

Zebrałam w jednym miejscu najistotniejsze (dla mnie) zasady, których się trzymam planując swoje posiłki:
  1. Nigdy nie rezygnuj ze śniadania! Stare chińskie przysłowie mówi: śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi ;) 
  2. Staraj się jeść regularnie co trzy godziny. Między posiłkami pij wodę niegazowaną (powinniśmy spożywać od 1,5 l wody dziennie)
  3. Zamień to co białe, na brązowe. Zacznij jeść kaszę, soczewicę, zastąp cukier naturalnym słodem, przykładowo miodem.
  4. Pamiętaj o owocach i warzywach! Powinny one stanowić nieodłączony element Twoich posiłków ;) 
  5. Ostatni posiłek w ciągu dnia zjedz przynajmniej dwie godziny przed pójściem spać. Mitem jest bowiem, by nie jadać po 18. Oczywiście wieczorem staraj się wybierać lekkostrawne potrawy. 
  6. Pamiętaj, by jeść przed i po treningu! (większość osób o tym zapomina...)
Płaski brzuch

Tylko rozsądne i racjonalne odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną zapewni Ci zadowalające rezultaty! Przykładowo, płaski brzuch robimy głównie w kuchni - 70% bowiem to sposób naszego odżywiania, zaś pozostałe 30% to trening. 


Siłownia

Ćwiczenia możesz wykonywać w domu (w internecie i na YT znajduje się mnóstwo filmików z gotowymi sekwencjami. Pamiętaj jednak, by wybierać nagrania profesjonalne - ćwicząc w domu, zwracaj uwagę na technikę. Czasem lepiej wykonać mniej powtórzeń, lecz poprawnie technicznie. O kontuzję bardzo łatwo!).
Jeżeli wolisz rzeźbić swoją sylwetkę pod okiem profesjonalisty, wybierz się na siłownię. Masz do wyboru indywidualny trening z osobistym trenerem, bądź zorganizowane zajęcia (pod okiem profesjonalisty) z innymi członkami klubu.

Opcji jest wiele, nie szukaj wymówek. 
Zacznij działać. Tylko od Ciebie zależy, jak potoczy się Twoje życie ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co sądzisz