14 sie 2014

Znaczenie naszego sposobu myślenia.


Ile razy już coś zaczynałaś, a mimo ogromnych starań nie udało Ci się wytrwać w swoim postanowieniu? Nieważne czy była to próba rzucenia palenia, czy chęć regularnego uprawiania sportu.

Zawsze, gdy sobie coś postanawiany, a potem odpuszczamy towarzyszy nam rozgoryczenie oraz zniechęcenie. Powtarzamy w duchu, że jesteśmy za słabi, brak nam silnej woli bądź usprawiedliwiamy się tysiącem innych wymówek.

Tak naprawdę przyczyna naszego niepowodzenia tkwi w naszej głowie – nasze myśli odzwierciedlają nasze życie.Mamy wpływ na swoją rzeczywistość, możemy ją kreować wedle naszego upodobania. Jedyne czego nam potrzeba, to umiejętność kontrolowania naszych myśli.

Słyszeliście o prawie przyciągania? W ogromnym skrócie: jeśli jesteśmy pozytywnie nastawieni do życia, nasze myśli są optymistyczne, kierujemy się szczęściem, radością oraz miłością, to wszystkie te pozytywne uczucia do nas wrócą. Zwielokrotnione!

Jak to działa w praktyce? Wyobraźcie sobie siebie. Idziecie ulicą, czujecie, że jesteście szczęśliwi, promieniejecie. Z takim nastawieniem na swojej drodze spotykacie ludzi, którzy odwzajemniają Wasz uśmiech, wykonują drobny gest serdeczności, który dodatkowo utwierdza Was w przekonaniu, że by móc otrzymać dobro, trzeba je najpierw wysłać :)

Z kolei, gdy dzień zaczął się dla Was tragicznie, wychodzicie z domu z przeświadczeniem, że ten dzień będzie pechowy, mogę Wam zagwarantować, że tak się właśnie stanie. Dopóki nie odrzucicie negatywnych myśli, wszystko będzie przeciwko Wam – spieszysz się? - na pewno trafisz na serię czerwonych świateł. Masz na sobie białą koszulę? - na pewno zalejesz się kawą, etc.

Zapewne każdy z nas zna ten stan z własnego doświadczenia – jedno niepowodzenie pociąga za sobą drugie, tkwimy w tym strasznym przekonaniu i sami na siebie ściągamy wszelkie nieszczęścia.

Jedynym sposobem jest zmiana nastawienia – zamknij oczy, zrelaksuj się, uśmiechnij się do siebie i powiedz, że to będzie cudowny dzień. Podziękuj za niego, tak jakbyś już go przeżył. Okaż wdzięczność, ciesz się każdym dniem i czerp z niego jak najwięcej! :)

Wierzycie w prawo przyciągnia? Macie jakieś swoje doświadczena związane z jego stosowaniem? ;)

PS Standardowo zapraszam na facebook'a! :) 

A tymczasem uciekam na siłownię <3 2 komentarze:

  1. Zgadzam się z Tobą całkowicie. Nasze nastawienie ma kluczowy wpływ na nasze życie. Niestety jednak, sama wiem, że czasem dzieją się takie rzeczy i dzień jest tak tragiczny, że trudno się uśmiechać i oczekiwać przyjemności i radości. Oby jednak takich dni było jak najmniej :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your helpful information. Thanks for the post. I’ll definitely comeback.

    OdpowiedzUsuń

Napisz, co sądzisz