22 wrz 2014

Czym jest szczęście?

Wymarzone buty, kawa z przyjaciółką, ulubiony serial, wieczór z dobrą książką i kubkiem herbaty, a może promienie słońca wpadające z rana do sypialni? Czasem wystarczy naprawdę niewiele by poczuć szczęście. Jednak czym tak naprawdę jest szczęście? Czy da się je definiować?
Jest to z pewnością bardzo subiektywna emocja, która doświadczana jest przez nas w przeróżnych momentach naszego życia.

Zdarza się, że w pędzie codziennego życia i roztrzepania, bagatelizujemy szczęście, radość oraz beztroskę. Kłopoty i problemy zdają się dominować, potęgując wrażenie beznadziei oraz bezradności. Bardzo szybko można wpaść w pułapkę, którą sami na siebie zastawiamy. Poprzez skupianie się na negatywnych myślach, dokonuje się eskalacji problemu – dzieje się to, czego najbardziej się obawialiśmy (zawsze dziwimy się, że najgorsze spotyka właśnie nas). Dlaczego człowiek w większości nie oddaje się przyjemnym myślom oraz marzeniom? Utarło się, szczególnie w naszej kulturze, że należy się licytować, „kto ma gorzej”. Dzień bez narzekania jest dniem straconym – znasz to? Zacznij doceniać swoje życie, otoczenie, w którym żyjesz, ludzi, którzy Cię otaczają! A propos doceniania. Kiedyś na jednym z blogów, trafiłam na doskonałą sentencję: doceniaj, nie oceniaj. Teraz, za każdym razem, gdy mam ochotę najzwyczajniej w świecie na kogoś/coś nawrzucać, przypominam sobie owe zdanie. I wiecie co? Pomaga. Naprawdę.

Dlaczego w ogóle zdecydowałam się pisać o szczęściu? Otóż, na chwilę obecną czuję się spełniona. Od momentu realizacji mojego marzenia, związanego ze zrobieniem kursu na instruktora Spinning, w moim życiu zaczęły się dziać same fascynujące rzeczy. Istna lawina pozytywów ;) Tak właśnie działa prawo przyciągania – moja pozytywna postawa pozwala mi na realizację kolejnych celów. Ukończyłam kurs na trenera personalnego. Niedawno również dowiedziałam się, że zostałam ambasadorką adidasa. Mam zespół składający się z dziewczyn, które podobnie jak ja, są pozytywnie zakręcone na punkcie bycia FIT, mają świadomość własnego ciała i wiedzą, jak o nie dbać! :)Uważam, że mam szczęście, że mogę robić to, co lubię i dodatkowo się rozwijać. Nie ma nic przyjemniejszego od zgłębiania tajników swojej pasji i ciągłego samodoskonalenia. Czuję ogromną wdzięczność :)

Przy okazji szczęścia bardzo chciałabym wspomnieć o książce, która jest bardzo dobrym przewodnikiem na drodze do własnego szczęścia. Anna Kęska, niezwykle charyzmatyczna dziewczyna, prowadzi blog, a także w ostatnim czasie napisała książkę Jak stać się szczęśliwym człowiekiem. Lekturę polecam wszystkim osobom, które borykają się z jakimikolwiek problemami. Dobra książka, uniwersalne zasady – tylko od Ciebie zależy, kiedy zaczniesz wdrażać je w swoje życie i obserwować zmianę na lepsze :)

Od początku września uczestniczę w #fitfotowyzwaniu - inicjatywie Klary. Codziennie wrzucamy zdjęcia, zgodnie z rozpiską ;) Oczywiście obowiązuje tematyka fit :)


 1. Moje standardowe śniadanie. Ostatnio odstawiłam mleko - muszę przyznać, że była to słuszna decyzja :) Teraz owsiankę jadam z odrobiną mleka sojowego, a już niedługo zabieram się za zrobienie własnego mleka migdałowego! ;)
2. Maślana bułka drożdżowa... Tak sobie ostatnio dogadzam ;) Uwielbiam drożdżowego wypieki, szczególnie z masłem i powidłami... ;)
3. Omlecior z łososiem i sałatką warzywną ;)


1. Mój niezbędnik Spinning - dopiero od niedawna zaczęłam korzystać z pulsometru. Muszę przyznać, że dzięki temu jestem w stanie przeprowadzić ŚWIADOMY trening.
2. Buty rowerowe.

Dzisiaj było trochę moich refleksyjnych rozkmin;) Jutro pierwszy dzień jesieni, szykują się u mnie zmiany ;) Standardowo zapraszam Was do śledzenia mojego FaceBooka! :)


2 komentarze:

Napisz, co sądzisz