4 lut 2016

Moje marzenia to cele z określoną datą realizacji!

Niektórzy mówią, że nie mają marzeń a cele z konkretną datą realizacji. Czy mają słuszność? Wydaje mi się, że tak! Wychodząc z założenia, że mogę osiągnąć wszystko, moje marzenia w bliższej bądź dalszej przyszłości, staną się rzeczywistością.

Jeśli to takie proste, to dlaczego większość ludzi wciąż narzeka na swój los? Ponieważ nie wierzą w swój potencjał. Każdy człowiek jest wyjątkowy i posiada unikalne cechy, które odróżniają go od innych osób. Pierwszy krok – musisz uzmysłowić sobie, że jesteś wyjątkowa! Tak, Ty, która właśnie czytasz te słowa. Nabierz pewności i zobacz, że przed Tobą naprawdę szerokie horyzonty do eksploracji. Nie narzucaj sobie ograniczeń, tylko dlatego, że powszechnie uważa się inaczej. Zacznij wychodzić poza obowiązujące ramy, a zobaczysz i odczujesz... szczęście!
Przygotuj się na falę krytyki – zawsze, gdy wychodzisz poza schemat spotkasz się z niepochlebnymi komentarzami. Jednak czy słowa anonimowych osób wpływają na jakość Twojego życia? Jeżeli bierzesz sobie do serca każdą krytykę – owszem. Żyjesz pod presją innych, działasz „pod publiczkę”, tylko po to, aby nikt się nie mógł „przyczepić” do Twojego postępowania. Hola, hola – czy na tym ma polegać życie szczęśliwego i wolnego człowieka?!
Życie w zgodzie z przeświadczeniem ogółu tłamsi Twoją naturalną tendencję do bycia oryginałem!

Ludzie zawsze będą mieli swoje zdanie – zawsze dla kogoś będziesz za gruba/za chuda, za brzydka/ za ładna, za mądra/za głupia – przykłady można mnożyć. Za każdym razem ktoś będzie podawał Ci NAJLEPSZY sposób na daną sytuację/problem/wyzwanie. Najlepszy dla kogo? Dla osoby, w przypadku której ów sposób się sprawdził i przyniósł zadowalające rezultaty. Jednak JA jestem inną osobą, mam inną percepcję, inne zdolności! Niekoniecznie może się u mnie sprawdzić TWÓJ niezawodny sposób na...!

Owszem, dobrze jest słuchać rad innych ludzi, może są bardziej doświadczeni, może rzeczywiście zmagają się z podobnym problemem. Jednak nie traktuj wszystkiego, jak prawdę objawioną. Może się okazać, że należy wprowadzić jakieś modyfikacje, przekwalifikować sposób i dopasować go bardziej pod Twoją osobę?

Skupiaj się na sobie i swoich potrzebach. Realizuj się i ucz się nowych rzeczy. Zawsze, ale to zawsze sięgaj po więcej – zasługujesz na wszystko, co najlepsze. Najwyższy czas uwierzyć w to, że należy Ci się dobre i satysfakcjonujące życie!

Jeśli miałabym wymienić, co pomaga mi w dążeniu do realizacji moich celów, to z pewnością wskazałabym na wytrwałość i konsekwencję w działaniu. Szczególnie widoczne i namacalne rezultaty dają największego motywacyjnego kopa. Kiedy widzę efekty mojej pracy, dodatkowo się nakręcam i chcę więcej! Wspaniałe uczucie, które pozwala utrzymywać proces twórczy na naprawdę przyzwoitym poziomie. Ważny czynnik, to również pasja i zainteresowanie. Trudno się nie zgodzić, że z o wiele większą przyjemnością zabieramy się za rzeczy, które nas naprawdę kręcą. Bycie autentycznym w tym, co się robi to największy atut. Wkładanie serca oraz prawdziwe zaangażowanie to najprostszy sposób na sukces. Potrzebujesz tylko czasu!

Dostarczaj sobie stymulujących bodźców do pracy nad sobą bądź swoim projektem. Stwórz środowisko, w którym na każdym kroku natkniesz się na inspirację do działania. Korzystaj ze wzorców osób, którym się udało, ba – ulepszaj te wzorce! Pamiętaj, że otaczający nas świat jest „żywy”, stale się zmienia więc nie dopasowuj się do aktualnie obowiązujących trendów, a kreuj nowe! Otaczaj się osobami, które wiedzą więcej od Ciebie, są ekspertami w danej dziedzinie. Codziennie ucz się nowych umiejętności, poznawaj nowe sposoby. Wychodź poza swoją strefę komfortu i nie dawaj sobie cichego przyzwolenia na egzystowanie zamiast życia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co sądzisz