10 sie 2016

To się sprawdza! Jedna prosta rada, jak się motywować!

Shawn Mendes - Treat you better

Sprawdziłam statystyki oraz hasła, po których tutaj trafiacie. Najczęściej pojawiają się hasła jak się motywować?

Istnienie mojego bloga kręci się głównie wokół idei motywacji, inspiracji oraz samego w sobie - działania. 

Nauczyłam się jednej ważnej rzeczy - jeżeli czegoś naprawdę pragniesz, postarasz się o to. 
Jeżeli jednak coś jest płytką zachcianką, czymś w sferze dobrze by było, gdybym to miała - sorry, ale to się nie wydarzy. 

Motywacja musi grzać Cię wewnętrznie, jest to siła, której po prostu się poddajesz i działasz. 
Bez zbędnych komentarzy, otoczki - czyny, nie słowa.

W pewnym momencie coś staje się zajawką - zaczynasz czerpać niesamowitą przyjemność. Lubisz to uczucie, że to Ty sprawujesz kontrolę nad pewnym aspektem swojego życia. Faktem jest, że nie zawsze wszystko jest po Twojej myśli, ale jednak warto rzeczywistość dostosowywać do siebie. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Wszystko zależy od Twojej percepcji świata. Życie ma blaski i cienie. Ja jednak nienawidzę, gdy ludzie uważają, że życie to udręka. Muszą zapier*alać, aby coś osiągnąć i swoją postawą, słowami,czynami ogólnie całym swoim jestestwem, potwierdzają tę tezę. 
Może tak zmienić filtr i spojrzeć na to życie jak na cudowną przygodę? 

Może być tak, że chwilo nie masz kasy bądź partnera. Może chwilowo nie masz pracy albo przyjaciół.
Ale masz zdrowie.

Masz największą wartość świata więc doceń! Twój los w każdej chwili może się odmienić - niespodziewanie kogoś poznasz, przeredagujesz swoje CV i znajdziesz nową pracę. 
To są sytuacje, z których bardzo szybko da się wygramolić. 

Spójrz na osoby, które walczą o swoje życie. Niektórzy posiadają tak ogromny optymizm, mimo swojej trudnej sytuacji życiowej. Posiadają wolę walki, posiadają chęć do życia. Cieszą się swoją codziennością, doceniają każdy aspekt, uśmiechają się, gdy promienie słońca padają na ich twarze.
A Ty, ile razy marudzisz i narzekasz, że wszystko jest nie tak jak być powinno?

***
Motywację warto podkręcać. Jeżeli nie zadbasz o różnorodność - zaniknie. Podświadomie każdy z nas dąży do wzrastania i rozwoju. Jeżeli w pewnym momencie utkniesz w martwym puncie, nie zdziw się, że wszystkiego Ci się odechce. Stagnacja nie idzie w parze z motywacją. Dlatego dostarczaj sobie nowych bodźców. Spraw, aby było ciekawiej :)


Na sam koniec mam do Ciebie jedno zajebiście ważne pytanie...

Co sprawia, że Ci się chce?

17 komentarzy:

 1. Mnie najbardziej motywuje to przyjemne uczucie, które przychodzi po tym kiedy pokonam swojego lenia albo strach, bo wtedy wiem, że warto było się przełamać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie brak motywacji może Twoje rady mi pomogą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję się zmotywowana :) Dlatego lubię tu zaglądać ;)
  Pozdrawiam, http://przepisnamlodosc.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja do niektórych rzeczy potrafię się sama zmotywować ale do niektórych potrzeba mi jakiś bodźców. Ostatnio u mnie w pracy np. stworzyli program uznaniowy dla pracowników, dzięki któremu zmotywowali mnie do lepszej pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm, to jest bardzo dobre, ale trudne pytanie. Myślę, że odpowiedź będzie różna do różnych rzeczy. Chcę uczestniczyć w różnych szkoleniach, ponieważ pragnę się rozwijać. Prowadzę bloga, ponieważ daje mi to wiele radości i odpoczywam przy tym. Chce mi się chodzić na długie spacery, ponieważ świetnie się wtedy czuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. 8 powodów czedmu warto jeździć rowerem ! Ja już zaczęłam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. kurcze w takim razie uświadomiłaś mi teraz, że moje odchudzanie przed weselem jakoś nie robi na mnie wrażenia... co prawda do kwietnia mam czas ale za nic nie potrafię się zmotywować...

  OdpowiedzUsuń
 8. A może odpowiednią motywacją by było gdyby połączyć przyjemne z pożytecznym? może jumping fitness jeśli ktoś ciekawy zapraszam na profil ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki za zmotywowanie! Świetny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie motywuje codzienność :) Jeśli moją codziennością jest praca i zainteresowania to dlatego pracuję jako instruktor i mam aktywną codzienność :D
  Mocno motywujący wpis! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czasami człowiekowi brakuje motywacji albo ma inne problemy i przestaje ćwiczyć oraz dbać o siebie

  OdpowiedzUsuń
 12. pracować trzeba a mobilizacji brak

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie jest łatwo się zmotywować:(

  OdpowiedzUsuń
 14. Motywacja to bardzo ważna rzecz, jednak nie należy zapominać również o samodyscyplinie, która ratuje nas w momencie gdy motywacja spada ;) znaczy to tyle, że każdy z nas ma jakieś swoje załamania formy, jednak jeżeli nasz cel jest również naszym marzeniem to w cięższych momentach uratować nas może zaparcie się jak osioł i parcie do przodu mimo wszystko :) bardzo przyjemny blog, pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Napisz, co sądzisz