17 lip 2017

Jak ludzie osiągają sukces?


Zastanawiasz się, dlaczego niektórzy ludzie osiągają sukces, a inni skazani są z góry na porażkę? Użalasz się nad sobą, jakiejkolwiek aktywności się nie podejmiesz i tak Twoje wysiłki spełzną na niczym. Od samego gadania Twoja sytuacja się nie zmieni. Różnica tkwi w nastawieniu i sposobie myślenia. Ludzie sukcesu ponoszą porażki, znacznie częściej niż Ty. Różnicą jest fakt, że oni próbują. Próbują dopóki się nie uda. Proste?

Wpadasz na genialny pomysł. Piszesz w głowie scenariusze, innowacyjne rozwiązania, ale żadnego z nich nie wprawiasz w życie. Dajesz sobie 100% szans na porażkę. Genialny pomysł, którego nigdy nie ujrzały ludzkie ślepia.

Cały czas kieruję się w swoim życiu zasadą, że jeżeli jestem w stanie coś sobie wyobrazić, to mogę to osiągnąć. Może mi to zająć odrobinkę więcej czasu, jednak ja cały czas próbuję. Efekty są widoczne. Czasem z refleksją przystaję i przyglądam się swojemu życiu. Poddaję analizie kolejne etapy i zdaję sobie sprawę – kurdę, naprawdę osiągnęłam to, o czym tak bardzo marzyłam!
Potrzebowałam zmiany pracy. Podświadomie to czułam. I tak oto okoliczności złożyły się z korzyścią dla mnie – piszę ten wpis po pierwszym dniu przepracowanym w nowym miejscu.
Najlepszy jest wewnętrzny spokój i pogodzenie się z rzeczywistością. Przepełnia mnie poczucie – tak właśnie miało być.

Wewnętrzny spokój i harmonia, to luksus, na który w dzisiejszym świecie trzeba o wiele ciężej pracować...


Dobrze jest znaleźć swoją małą odskocznię. Od codziennych obowiązków – odcinka od świata, chwila intymnego sam na sam. 

2 komentarze:

  1. Często zaczyna się i kończy na planach i tych pięknych scenariuszach, o których wspomniałaś. A tak naprawdę prawdziwe działanie i walka o marzenia zaczyna się zaraz za tymi planami, które trzeba zostawić spisane w zeszycie podnieść się i działać. A wielu ludzi na planowaniu kończy. I tam też kończy się ich zaangażowanie. Niestety bez podejmowania działania i kolejnych bardziej lub mniej udanych prób nie da się niczego osiągnąć. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj, często tak mam, że zastanawiam się jakie cechy charakteru posiadają inni ludzie, że im się udaje szybciej od innych. :) Może to po prostu zaangażowanie, czas i wytrwałość oraz determinacja.

    OdpowiedzUsuń

Napisz, co sądzisz