10 kwi 2014

Jak dobrze zacząć dzień?

Nie bez powodu śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia – pełnowartościowe jedzenie jest „paliwem” dla naszego organizmu. Co zatem jeść, żeby dobrze zacząć dzień? ;)
  • produkty białkowe (nabiał, chuda wędlina);
  • węglowodany złożone (przykładowo płatki owsiane → pamiętajmy, żeby unikać płatków owsianych błyskawicznych, trochę lepsze są górskie. Jednak najlepsze są zwykłe owsiane); pełnoziarniste pieczywo;
  • warzywa i owoce (jeśli masz trochę więcej czasu rano, warto wypić świeży, wyciskany sok ;));

Koniecznym warunkiem przy spożywaniu jakiegokolwiek posiłku jest odpowiedni CZAS jego trwania. Najlepiej jest konsumować powoli, rozkoszować się każdym kęsem ;) Tak wiem, większość nas żyje w ciągłym biegu i zwyczajnie nie ma możliwości celebrować każdego posiłku. W miarę możliwości starajmy się jednak, by nasz posiłek trwał minimum 15 minut.

Kolejną istotną kwestią jest nasze nastawienie: może być to błahe, ale otwierając oczy warto powiedzieć sobie: to będzie kolejny, dobry dzień :) Ostatnio mój instagramowy profil zapełnia się zdjęciami jedzenia (takie moje małe uzależnienie, fotografuję wszystko, zgodnie z zasadą: „najpierw zdjęcie, potem można jeść” :P). Nie ukrywam, że sprawia mi to mnóstwo frajdy ;) Zostawiam Was z porcją jedzeniowych inspiracji ;)1 komentarz:

Napisz, co sądzisz