22 maj 2015

Fitprofile, które warto obserwować na Instagramie

Jeśli, podobnie jak ja, należycie do osób uzależnionych od telefonu mam dla Was dobrą radę ;) Czas spędzany w wirtualnym świecie, wcale nie musi być czasem straconym! Wszystko zależy od nas, a konkretnie od naszych preferencji… Jeżeli spędzacie czas na odświeżaniu FB "z automatu", nie zastanawiacie się co robicie, a Wasz wzrok błądzi po zdjęciach znajomych - powinna zapalić się czerwona lampka ostrzegawcza! 

Nie od dziś wiadomo, że ludzie kreują swoje życie na profilach portali społecznościowych w taki sposób, by wydawało się, że dużo się u nich dzieje, etc. - badania wykazują, że oglądanie tego typu "ustawionych" zdjęć może przyczynić się do spadku poczucia własnej wartości, a w konsekwencji prowadzić nawet do depresji, czy innych nieprzyjemnych rzeczy :(

Odrzucamy jednak to negatywne myślenie i zaczynamy korzystać z portali w sposób produktywny, który sprzyja naszemu rozwojowi ;) 

Sposób jest łatwy i przyjemny: przestajesz obserwować wszystkich, którzy Cię irytują, a zaczynasz śledzić strony oraz ludzi, którzy Cię inspirują, od których możesz się czegoś nauczyć. Określasz swoje zainteresowania, np. sport i wyszukujesz najciekawsze profile, których treść najbardziej do Ciebie przemawia. W ten sposób przeglądając swoje profile nie natkniesz się na kolejne ujęcie dziecka przyjaciółki, a na ciekawą informację, która być może wzbogaci Twoje życie ;) 

Tym oto przydługim wstępem, przechodzimy do meritum dzisiejszego posta, a mianowicie kogo warto obserwować na Instagramie? 

Kiedyś już wspominałam, że pojawi się takowy wpis, jednak wena nie chciała ze mną współpracować i kompletnie nie wiedziałam jak ugryźć temat ;) 

Dziś chcę skupić się na profilach typu FIT - będzie o zdrowym żarciu, fajnych i efektywnych ćwiczeniach, które bez problemu można wykonać w domu (często bez użycia sprzętu) oraz ogromnej dawki motywacji! 

Zaczniemy od niesamowitej kobiety, #fitmamy, która publikuje gotowe zestawy ćwiczeń w formie video. 
@alexajeanfitness 

źródło: Instagram Alexy
Filigranowa blondynka z niesamowitym ciałem - często publikuje video ze swoją słodką córeczką ;) oraz mężem. Sympatia i miłość aż emanuje od tej pary - widać, że fitness jest ich życiem oraz pasją! 

źródło: Instagram Alexy
Sama podkreśla, że nigdy nie miała problemów z utrzymaniem szczupłej sylwetki, jednak nie była typem "fitnesski". Z czasem jednak, gdy zaszła w ciążę, podjęła decyzję o regularnym uprawianiu sportu ;) 

Alexa jest autorką również 30-dniowych wyzwań, na brzuch oraz nogi (wszystko dostępne w sieci ;)). Na jej profilu możemy również oglądać metamorfozy kobiet, które korzystały ze wskazówek Alexy i dzięki temu mogą pochwalić się zgrabnymi ciałami ;) Taka motywacja działa najlepiej! 


Kolejną osobą, którą obserwuję jest @kdinspiredlife. Jest to profil wyjątkowy… Dlaczego? Ponieważ większość fitnessek prezentuje swoje nienaganne ciała, a w przypadku Kathrine obserwujemy, ile tak naprawdę trwa cały proces dążenia do pięknej sylwetki oraz jak ciężka i wymagająca jest to praca!

źródło: Instagram Katherine
Kathrine jest autentyczna w tym, co robi - podkreśla, że korzysta z programu treningowego autorstwa Kaylii (@kayla_itsines), nie obawia się wrzucać zdjęć z czerwoną twarzą po zakończonym treningu ;) Podziwiam ją przede wszystkim za wytrwałość oraz konsekwencje. Odwaliła kawał dobrej roboty, ale nie zwalnia tempa i walczy dalej! Przy okazji motywuje mnóstwo osób! Pokazuje, że jeśli chodzi o nas samych, warto wziąć los w swoje ręce i zawalczyć o zdrowe ciało! 

źródło: Instagram Katherine

Na koniec, tak żeby nie było, że cudze chwalę, a swojego nie znam - przedstawiam Wam Magdę, tegoroczną maturzystkę, która ciężarów się nie boi ;) 

@fit4life_poland 

źródło: Instagram Magdy
Dziewczyna jest niesamowita, prowadzi również bloga, dzieli się swoimi przemyśleniami, przepysznymi przepisami oraz ćwiczeniami ;) Szacun, że w tak młodym wieku obrała swój kierunek, którego konsekwentnie się trzyma! 

Magda to niesamowity wulkan energii, uwielbiam jej teksty - rozbraja swoją autentycznością oraz niewymuszonym luzem ;) 

źródło: Instagram Magdy


Obserwuję jeszcze mnóstwo innych profili, jednak jakbym zaczęła wymieniać wszystkie, to po pierwsze nikt nie dotrwałby do końca tego posta, a po drugie jest to #neverendingstory - codziennie trafiam na nowych ludzi, którzy również potrafią dać motywacyjnego kopa ;) 

A jak u Was? Kogo najchętniej obserwujecie na portalach społecznościowych? Przemawia do Was taka forma motywacji? ;) 

2 komentarze:

  1. Fajnie że tu trafiłam! Nie znałam wcześniej tych osób ale od teraz również będę śledzić fit mamę! Ja nie mam ulubionych osób które obserwuję może poza kilkoma bikini fitness zawodniczkami ;)
    Pozdrawiam i zapraszam również do mnie:
    www.homemade-stories.blogspot.be

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne profile, nie znam ich, więc muszę zerknąć na nie :)

    OdpowiedzUsuń

Napisz, co sądzisz